pelin-temelli

PELİN TEMELLİ

World of Language Academy (W.O.L.A.) Kurucusu

World of Language Academy

Bahçeşehir Üniversitesi eski Kurumsal İletişim Direktörü Pelin Temelli tarafından ülkemizde faaliyet gösteren üniversitelerde İngilizce eğitim gören gençlerimizin İngilizce dil bilgisinde mevcut alt yapı eksikliklerini çalıştığı kurumda uzun yıllar gözlemlemesi üzerine bu alandaki AKADEMİK İNGİLİZCE ihtiyacını karşılama ve iş dünyasındaki kurumlara destek amacı ile 24 Kasım 2010 tarihinde kurulmuştur.
1979 İstanbul doğumlu olan Pelin Temelli, Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği Bölümü’nden 2001 yılında mezun oldu.Yüksek lisansını Sosyal Bilimler Enstitüsü Pazarlama İletişimi ve Halkla İlişkiler alanında yapan Temelli halen Pazarlama İletişimi ve Halkla İlişkiler alanında doktorasını sürdürmektedir.
Profesyonel iş hayatına 2000 yılında Global Menkul Değerler‘de başladı. 2006’da Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi’ne katılan Temelli 2007-2010 yılları arası Bahçeşehir Üniversitesi Kurumsal İletişim Direktörü olarak görev yaptı
European Association of Communication Directors (EACD), International Public Relations Association (IPRA) üyesi ve Kurumsal İletişimciler Derneği (KİD) kurucu üyesi olan Pelin Temelli çalıştığı kurum olan BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ‘ndeki görevini kariyerinin zirvesinde daha fazla kişiye hizmet edebilmek ve kültürel alanda daha aktif olabilmek için kendi şirketini World of Language Academy (W.O.L.A.) ismi ile kurarak noktalamıştır.

Eğitim Alanlarımız

W.O.L.A. Uluslararası alanda İngilizce diline ülkemizde kurumların duyacağı ihtiyaç ve gereksinimler çerçevesinde yapılanmış bir düzeyde faaliyet göstermektedir ayrıca İngilizce eğitim gören gençlerin altyapı eksiklerini tamamlamak ve Akademik İngilizce alanında başarılarını sağlamak adına aktif bir çalışma yürütmektedir.
Kurs bünyesinde eğitim veren eğitmenler ülkemizin ileri gelen üniversitelerinde ders veren İngilizce lisanına AKADEMİK ÇEVİRMEN düzeyinde hakim olan eğitmenlerdir.
W.O.L.A. İş dünyasının ve eğitim gören kitlelerin bu alandaki dil eğitimi gereksinimlerini en çağdaş düzeyde dijital ekipman ve teknik sistemlerle BEŞİKTAŞ BARBAROS BULVARI üzerinde modern yapısında özel sınıflarda sağlamaktadır.
Kurumumuz ayrıca şirket personelleri, banka personelleri, havacılık personelleri ve polis memurları için akademik İngilizce eğitimi de sağlamaktadır.
KURUMUMUZ İÇİN ÖNEMLİ OLAN HER ÖĞRENCİ ADAYININ İNGİLİZCE KONUŞMASI VE YAZIŞMASIDIR

Çalışma Sistemimiz

W.O.L.A., İngilizce öğrenmek isteyen kişi ve kurumlara WIN-WIN (kazan-kazan) sistemi ile hizmet vermeyi amaçlar.Siz bir lisanı öğrenirken maddi ve manevi fedakârlıkta bulunursunuz.Daha sonra bu eğitiminiz size hayatınızda maddi olanak ,manevi yükselme ve toplumda saygınlık getirir
W.O.L.A., Grup eğitiminde dahi kullandığı dijital sistemler sayesinde İNGİLİZCE’yi bireysel öğrenmenizi sağlamaktadır.Öğrenci adayları seviye tespit sınavından sonra kişisel ihtiyaca yönelik hazırlanmış eğitim sistemi ve ders metodları ile eğitime başlar.
Ders sırasında kullanılan AKILLI TAHTA ders boyunca görülen eğitimi kayda alır dersten sonra öğrencilere çalışmalar CD olarak teslim edilir. Bu şekilde dönem sonunda tüm aldığınız eğitim sizde bir arşiv olarak kalacaktır.

Ders Saatleri

Özellikle Kurumsal ingilizce sınıflarımızda öğrencilerimizin ders saatleri iş yoğunluklarına bağlı olarak planlanır. Buradaki amaç hem ders performansını yükseltmek hem de öğrencimizin sosyal hayatındaki olumsuz etkileri minimuma indirmektir. Tüm programlarımızdaki öğrenci adaylarının sosyal uyum saatlerine göre planlama yapmaktayız.

Kişisel İlgi

W.O.L.A. Öğrencileri istedikleri taktirde planlanan ders süreleri dışında eğitim verilen kurumumuz bünyesindeki etüt alanlarında ödevlerini ve çalışmalarını dinlenerek yapabilir veya gördüğü dersleri tekrarlayabilirler. İstekleri doğrultusunda kişisel psikolojik eğitim desteği alabilirler.

Öğrenim Kapasitesi

Öğrencilerimiz istedikleri taktirde eksik konular ve dersler için özel ders alabilir ya da kurs dönemi çerçevesinde diğer sınıf derslerine hiçbir ücret ödemeden katılarak dersleri tekrarlayabilirler.

Dil Pratiği ve Kullanma Ortamı

W.O.L.A. Öğrencileri İngilizceyi nerede ne şekilde kullanacakları konusunda eğitmenlerimizden sosyal ortamda destek alırlar.Bu sayede öğrendikleri tüm konuları pratik yapma imkânı bulurlar.Öğrenciler haftanın belli günlerinde Günlük İngilizce konuşmaları, İngilizce sinema ,tiyatro, internet sayfalarında gezinme gibi sosyal ortamlarda uygulama yapabilirler.

Kelime Çalışması

İngilizce kelime bilgisini geliştirmek için hazırlanmış özel bir sistemle, tüm aktif öğrencilerimize boş zamanlarında dinlemeleri için ses kayıtları verilir. Bu sayede öğrencilerimizin boş zamanlarında kelime tekrarı yapmaları sağlanır.

Ölçümleme

Tüm öğrencilerimiz her zaman eğitmenlerimize kendi seviyelerini ölçümleme yaptırarak nelere ihtiyaç duyduğunu şahsen belirleyip o alanda yapması gerekenleri öğrenerek bireysel yoklama sistemi yaratabilir.
Öğrencilerimiz için haftanın bir günü konuşma dersinde kamera kaydı yapılır. Konuşmalarındaki eksiklikleri şahsen görmeleri için yapılan çekimler kendilerine CD halinde verilir. Daha sonra eğitmenleri ile bu çekimler üzerinde özel olarak görüşebilirler. Zamanla özgüven artırıcı bu sistem W.O.L.A. ÖĞRENCİLERİ İÇİN GELİŞTİRİLMİŞ özel bir yöntemdir.